Історія

%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%be%d0%b4-1963%d1%80ПП «Ланнівський цукровий завод» – це сучасне прибуткове підприємство з переробки цукрових буряків, виробництва цукру-піску, патоки, жому, яке постійно розвивається. Історія створення цукрозаводу веде відлік від початку минулого століття. Уже в 1909 році тут запрацювала одна з перших цукроварень Карлівського району, того часна потужність якої дозволяла перероблювати  300 тонн цукрових буряків за добу. Напревеликий жаль, у роки Другої Світової війни завод був повністю зруйнований, але його відбудували і він знову запрацював у 1952 році. З того часу і понині підприємство неодноразово реконструювали, оснащували новим обладнанням, щодало змогу наростити виробничі потужності. Приміром, 1963року тут встановили новий дифузійний апарат безперервноїдії з продуктивністю переробки цукросировини 1500 тонн задобу. А з початком 80-х років минулого століття стартувала планова реконструкція заводу: побудовано цех фільтрації, реконструйовано випарну станцію, тракт подачі та очистки буряків, а також мийне обладнання. Вдосконалено і теплову схему підприємства. На початку ж 90-х на цукрозаводі серйозно взялися за автоматизацію і контроль виробничого процесу на комп’ютерних моніторах. Це дало змогу ефективно працювати та суттєво полегшити роботу персоналу. Переламниму діяльності підприємства став 1994 рік, коли було прийнято рішення газифікувати котельні (до цього вони працювали намазуті, однак блакитне паливо виявилося більш вигідним).

%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b4%d1%96%d0%be%d0%bdЗвісно, були у ПП «Ланнівський цукровий завод» і непрості часи, коли в силу різних обставин цукрова галузь України опинялася на межі виживання. Чимало цукрозаводів були зупинені та законсервовані до настання кращих часів.

Однак на Ланнівському цукрозаводі навіть не мислили про зупинку виготовлення солодкогопіску, адже від цього, в першу чергу, залежали долі сотень людей, які тут працюють. Очоливши підприємство, досвідчений аграрій Олександр Федорович Тимохазміг не тільки зберегти виробництво, створивши  власний план подальшого розвитку цукрозаводу він впевненими кроками реалізує його кожен день.

Спочатку підприємство підтримали сільгоспвиробники, які займалися вирощуванням солодких коренів для потреб ПП«Ланнівський цукровий завод».Згодом, аби не залежати від рослинницьких господарств, які нерідко припиняли сівбу цукристих через відсутність виваженої цінової політики з боку держави,обігових коштів, кваліфікованих спеціалістів чи сучасної техніки,на підприємстві вирішили суттєво збільшити власні угіддя для вирощування цукросировини. Відтак, збільшили орендовані земельні ділянки, створили нові господарства і, з перших років нинішнього століття, почали писати нові сторінки славетної історії цукрозаводу. Сьогодні Ланнівський цукровий завод по праву вважається одним із лідерів цукроваріння в Україні. Тут продовжують удосконалювати виробництво, і ця робота не припиняється ні на мить.